המיוחדים שלנו

תזכי למצוות

לרגל כניסת הבת לגיל המצוות, מציעה המדרשה תוכנית ייחודית המשלבת תכנים מעשירים ומעמיקים הנלמדים דרך משחקי תפקידים מאתגרים, קטעי סרטים מעוררי דילמות, סדנאות יצירה ומתודות מגוונות נוספות. בדרך חווייתית זו הבת חווה את גיל המצוות כציון-דרך משמעותי במסע לגילוי וחשיפת אישיותה הייחודית שאין דומה לה.

ציוני סוף הדרך

בדומה לקרלסברג – מסתבר שגם ירושלים היא הבירה הטובה בעולם. פעילות זו הנערכת ברחובותיה וסמטאותיה של ירושלים, כוללת משימות ידע מחכימות ומלמדות, לצד פעילויות שטח הדורשות יצירתיות ודמיון. במהלך הפעילות שמות הרחובות כמו קמים לחיים, ובכך מספרים את סיפורה של עיר הנצח. אישי המופת מהעבר מתווים את דרכנו בהווה, נוכח פני העתיד.

חיים בסרט

תמונה שווה אלף מילים, כמאמר הפתגם הידוע, ואם כך ניתן רק לשער מהו שוויו של סרט, על תמונותיו, מראותיו, מנגינתו וצליליו. ארגז הכלים המגוון הקיים במדרשה כולל גם שימוש בקטעי מדיה רבים במגוון הנושאים בהם המדרשה עוסקת, וכן סדנאות סרטים מובנות המשלבות צפייה, דיון ולימוד בעקבות הדילמה או הסיטואציה המוצגות בסרט.

סיור ללא סליחות

סיור זה הנערך בשעת לילה מאוחרת, פותח צוהר לעולמם של נערים ונערות, בני ובנות הציונות הדתית, כאלו שלא מצאו את מקומם במסגרות החינוך הדתיות הפורמאליות, ונפלטו אל מחוצה להן. במהלך הסיור נפגוש בצעירים אלו שלא מצאו מנוח לכף רגלם בתוך המסגרת, בשעות הלימודים המקובלות, וכעת 'שוברים' את כלי המקום והזמן, בהיותם בסמטאות אפלות בשעות בלתי סבירות.